top of page

Intagningsstopp för 5-6 åringar i Malmö UPPDATERAD

  • 27 aug. 2020
  • 1 min läsning

Vi har haft ett rekordstort intresse för vår nybörjargrupp barn 5-6 år i Malmö. Därför har vi just nu ett intagningsstopp vilket innebär att vi inte har någon möjlighet att ta emot nya medlemmar som vill träna i denna grupp.

För er som redan har betalt in ett medlemskap på 50 kr och startat träna har rätt till en plats i gruppen. Detta gäller självklart tidigare medlemmar i gruppen också.

Vi har därför gjort upp en kölista. För att köa till vår 5-6 års grupp i Malmö så mailar man mommo@malmotkd.se och uppger barnets namn och ålder.

 
 
 

Senaste inlägg

Visa alla
Terminsstart HT26 - Oxie

Då börjar det närma sig slutet av sommaren. Kanske lite trist, men som tröst börjar den ordinarie terminen i Oxie Måndag den 3/8 kör vi igång i Kungshögaskolans idrottshall Tiderna är som vanligt: Bar

 
 
 
Vårens graderingar - datum & anmälan

Samtliga graderingar kommer att ske på klubben på Celciusgatan 31. Under graderingsdagarna utgår alla andra ordinarie träningspass Anmälan kan göras på två sätt, direkt i klubbshopen eller via BG-inbe

 
 
 

Kommentarer


  • facebook
  • instagram

©2018 by Malmö Taekwondo

bottom of page